Jaka gra planszowa dla rodzinnych, wspólnych chwil?

ByDaniel

Jaka gra planszowa dla rodzinnych, wspólnych chwil?

Gra planszowa znana, już była w czasach starożytnych. Stanowi zatem dość tradycyjną formę zabawy. Po dziś dzień pozostajemy jej wierni i chętnie sięgamy po planszówki. Doskonale integrują towarzystwo i pozwalają na spożytkowanie czasu w wesołej atmosferze. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, które tradycyjnie spędza się w gronie najbliższych, są świetną okazją na to, by zafundować sobie nieco rywalizacji i zabawy. Jakie gry planszówki są polecane dla rodzinnych chwil? Dlaczego, warto włączyć się do wspólnej zabawy?

Rodzinne gry planszowe, dla wspólnych, radosnych chwil!

Taka gra planszowa, która zaangażuje zarówno starszych, jak i młodszych będzie idealnym wyborem na rodzinne chwile. Powinna być zatem prosta, a zarazem interesująca i emocjonująca. Jakie zatem planszówki i gry towarzyskie wybierać? O to kilka propozycji:

– Kotobirynt.

– Jaś i Małgosia.

– Time’s Up! Family

– Czółko!

– Dzieci kontra rodzice: Kalambury

– Ubongo.

– Moje na Górze. Wersja familijna.

– Dixit.

– Ślimaki to mięczaki.

Wykorzystajcie czas świąt na wspólny relaks!

Święta Bożego Narodzenia są magiczny czasem, pełnym ciepła i rodzinnej atmosfery. Z pewnością uświetnią je chwile spędzone przy wspólnej grze planszowej lub karcianej. Są one alternatywą dla wszechobecnej elektroniki, która w dzisiejszych czasach zajmuje nam zbyt dużo czasu. Warto wykorzystać ten wolny czas na odpoczynek od niej i zafundowanie całej rodzinie rozrywki w bardziej tradycyjnej formie. Ponadto praktycznie każda gra planszowa czegoś uczy i rozwija jakieś umiejętności. Dlatego, jest doskonałą formą zabawy z dziećmi. Planszówki wymagają strategicznego i logicznego myślenia, planowani, a często również refleksu, kojarzenia i szybkiego oraz samodzielnego podejmowania decyzji. Zasady wielu z nich są tak skonstruowane, by również rozbawiać graczy i wymagać od nich nieco kreatywności. To gry, do których z chęcią się wraca i docenia się czas i zabawę, jaką fundują.

 

 

About the author

Daniel administrator